Kapora ve Ödeme
Rezervasyonunuzu kesinleştirebilmeniz için yat kira toplam bedelinin %50’sini ödemeniz gerekmektedir. Bu ödeme, ön ödeme (kapora) olarak alınır ve bakiye ödemesi tekneye binişte, yanınızda bulunacak olan Ambassador Yatçılık yetkilisine nakit olarak yapılabilir.

İptal Koşulları
Depozitonun tamamının geri ödenebilmesi için iptalin, tur tarihinden 90 gün öncesine kadar Ambassador Yatçılık’a yazılı olarak bildirilmesi gerekir.
Herhangi bir iptal durumunda aşağıdaki kurallar geçerli olur:
Tur tarihinden
*90 gün öncesine kadar yapılan iptallerde, depozitodan %15 kesinti yapılır, geri kalan bakiye iade edilir.
*89-60 gün öncesine kadar yapılan iptallerde depozitodan %35 kesinti yapılır, geri kalan bakiye iade edilir.
*59 veya daha az gün içerisinde yapılan iptallerde iade yapılmaz.

Anlaşma Koşulları
Tekne Değişikliği
Ambassador Yatçılık, kiraladığı teknede  değişikliğe gitmek durumunda kalabilir. Değiştirilen yatın aynı veya daha iyi standartta bir tekne olması durumunda yolcular bu durumu şikâyet konusu yapamaz

Tur İptali ve Seyir Kesintisi
Mücbir sebepler olduğu takdirde Ambassador Yatçılık dilediği zaman herhangi bir turu iptal edebilir.
Tur esnasında teknede 48 saatten fazla sürecek şekilde motor arızası, denizde çatışma, batma veya yangından dolayı teknenin işleyemeyecek hale gelmesi durumda, yeni bir tekne gönderilmediği veya misafirlere başka bir alternatif sunulmadığı takdirde turun gerçekleştirilememiş günlerine istinaden yolculara para iadesi yapılır. Bunun haricinde yapılacak istekler kabul edilmez. Bilindiği üzere Ambassador Yatçılık bir Türk firmasıdır. Bu sebeple Ambassador Yatçılık ve kontratı imzalayan taraf arasındaki rezervasyon ve anlaşma koşullarına ait tüm sorunlar sadece Türk mahkemelerinde çözüme ulaştırılır ve Türk Hukuk yasaları geçerlidir.

Yükümlülükler
Ambassador Yatçılık, belirlenmiş tur programları ve hizmetlerle ilgili tüm düzenlemeleri yerine getirmekle yükümlüdür.
Ambassador Yatçılık’ın sorumluluğu teknenin dışında kalan alanları kapsamaz, tekneye binişten önce veya inişten sonra yaşanabilecek durumlardan, ister yolcunun kendisi tarafından isterse yolcu adına yapılmış ayarlamalardan Ambassador Yatçılık sorumlu değildir. Ambassador Yatçılık’a ait herhangi bir taşıma şirketi veya otel yoktur.
Misafirlerin rahatlığı açısından Ambassador Yatçılık, kara turları ile ilgili bilet satışında bulunabilir veya başka hizmetler sunabilir. Ancak bu hizmetlerin alındığı şirketler Ambassador Yatçılık’tan bağımsız şirketlerdir ve Ambassador Yatçılık herhangi bir zarar, kayıp, yaralanma ve hatta ölümden sorumlu tutulamaz.
Bununla birlikte tekne içerisinde verilen tüm hizmetler, bütün müşterilerimize sağlanan Ambassador Yatçılık garantisi ve kaliteli hizmet yükümlülüklerine dayanır.
Ambassador Yatçılık tarafından kayıt altına alınan ya da müşteriye verilen seyahat belgelerinin tamamında, Türk yasaları tarafından belirlenen anlaşma ve koşullar esas alınır.
Ambassador Yatçılık, Özel Yat Kiralamalarında tekneye gelen misafirlerin sayısı, rezervasyon sayısını veya teknenin kapasitesini aştığı takdirde turu iptal etme hakkına sahiptir.

Sigorta
Tüm tekneler geniş kapsamlı sigorta altındadır ve üçüncü şahısları da kapsamaktadır. Sigorta seyir esnasında oluşabilecek teknedeki yaralanmalara istinaden tıbbi giderleri veya kaza esnasında oluşabilecek kişisel eşya kayıplarını dâhi karşılamaktadır. Buna rağmen sigorta tekne dışında oluşabilecek herhangi bir zarar veya kaybı karşılamaz. Bu yüzden misafirlerimize tekne dışında yaşanabilecek olumsuzluklar karşısında seyahat, sağlık, kaza, tur iptali veya bagaj kaybını ve seyir kesintisini de kapsayacak bir sigorta yaptırmalarını öneririz.

Mücbir (zorlayıcı) Sebepler
Savaştan, terör saldırılarından – tehdit veya gerçek – dolayı yaşanacak huzursuzluklardan, grevlerden, hava şartlarından, yangın, sel, kıtlık, havaalanı düzenlemeleri veya kapatmalarından, toplu taşıma programlarındaki öngörülemez değişikliklerden, uçakların, teknelerin veya başka herhangi bir ulaşım aracının tarife değişikliğinden oluşabilecek kontrolümüz dışındaki gecikmeye sebebiyet verecek veya tatil organizasyonunu etkileyecek sebeplerden Ambassador  Yatçılık sorumlu tutulamaz.
Seyahat edilen ülkelerin yasalarına aykırı davranışlarda bulunan misafirlerimizden Ambassador Yatçılık yükümlü değildir.

Şikâyetler
Seyir esnasında oluşabilecek herhangi bir şikâyetten öncelikli olarak derhal kaptanınızı haberdar ediniz. Böylece kaptanınız tekneye binişte sizi temsil eden ve bilgilendiren Ambassador Yatçılık görevlisine haber verecektir. Şikâyetler Ambassador Yatçılık Müşteri Hizmetleri görevlisine tur tarihini takip eden 21 gün içerisinde yazılı olarak bildirilmelidir. Turun bitim tarihinden 21 gün sonrasında gönderilen şikâyetler dikkate alınmaz. Lütfen size sunulan müşteri memnuniyet formlarını doldurduğunuzdan ve Ambassador Yatçılık yetkilisine teslim ettiğinizden emin olun. Gerek mürettebatımızın gerekse tur programımızın gelişimi için tüm önerilerinizi memnuniyetle bekliyoruz.

Fotoğraflar ve Pazarlama
Misafirler, Ambassador Yatçılık’ın seçtiği herhangi bir medya aracında, tur esnasında çekilen fotoğrafların promosyonel veya reklamsal kullanımı için izin verir. Yolcu, Ambassador Yatçılık’a tanıtım ve promosyon amaçlı bu görüntüleri kullanabilmesi için sürekli, telif ücretsiz, tüm dünyada kullanılmak üzere değiştirilemez bir yetki vermiştir.