Üyelik / Giriş

GÖKOVA KÖRFEZİ

Gün 1: BODRUM Öğleden sonra Bodrum Limanın da tekneye biniş. Hoşgeldin karşılaması, tura ve tekneye ilişkin bilgiler, yolcular arası tanışma. Geceleme Bodrum Limanda.

Gün 2: KARAADA - ÇATI Sabah liman işlemleri sonrası yola çıkış. İlk denize girme molası öğlen yemeği ile birlikte Karaada’da. Daha sonra yaklaşık 3-4 saatlik bir seyir ile Gökova körfezinin  güney kıyısında  etrafı yeşil çamlarla kaplı güvenli bir liman olan Çatı’ya varış ve geceleme.

Gün 3: YEDİ ADALAR - KÜFRE KOYU Kahvaltı sonrasın da 1.5 saatlik bir seyir ile  körfezin koylar açısından daha zengin iç taraflarındaki Yediadalar’a varış. Geceleme bir akşam yürüyüşü için uygun olan Küfre’de.

Gün 4: LÖNGÖZ -İNGİLİZ LİMANI Küfre’da kahvaltı, Löngöz’de yüzme ve öğlen yemeği molasından sonra akşama doğru  geceleme limanı  Karacasöğüt’e varış. Buradan bir minibüs  yada bir taksi ile Marmaris’i gezme olanağı.

Gün 5: SEDİR ADASI - KARACASÖĞÜT Sedir (Cedrae) adasını gezme. Eşine başka hiç bir yerde rastlayamayacağınız  küçücük bir kumsalı ve önünde olağanüstü berrak bir suyu olan  bu adanın bir diğer adı da Kleopatra Adası. Adadaki kumun Kleopatra  ve Antonius  için özel olarak  taşındığı rivayeti var. Daha sonra İngiliz Limanı'na varış ve geceleme. Birinci Dünya Savaşı sırasında İngiliz savaş gemilerinin Alman gemilerinden kaçarken saklanmak için bu koyu kullanmaları nedeniyle burası İngiliz koyu olarak tanınıyor.

Gün 6: AKBUK - ÇÖKERTME Kahvaltıdan sonra körfezin kuzey sahilinde Gökova’da turkuaz renginin en belirgin olduğu Akbük’e varış. Buradaki yemek ve yüzme molasından sonra Çökertme’ye doğru yol alırken Ören (Antik Keramos Kenti) yakınındaki Gökova santrali ve onun devasa bacası önünden geçeceksiniz. Geceleme Çökertme’de.

Gün 7: YALIÇİFTLİK Orak Adası ve Çiftlik’te verilecek yemek ve yüzme molalarından sonra yolcuların isteğine göre geceleme Bodrum Limanı'nda.

Gün 8: BODRUM Kahvaltı sonrası Bodrum’da tekneden ayrılma.

* Hava koşullarına bağlı olarak program kaptan tarafından değiştirilebilir.

Ambassador Yachting
Oğuz Özay Tanıtım